Konečne

Autor: Eugen Korda | 3.2.2012 o 15:56 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1158x

Sedel som na balkóne v budove NRSR a sledoval hlasovanie poslancov. Sedelo ich tam 147. A čuduj sa svete, nenašiel sa ani jeden, ktorý by hlasoval proti zrušeniu priestupkovej imunity. Tajne som dúfal, že aspoň niektorí z nich uposlúchnu hlas svojho svedomia a vzoprú sa diktátu blížiacich sa volieb.

Poznám totiž takých, ktorým takýto stav nielen vyhovoval, ale ho aj hojne využívali. Ale oni nie! Poslušne stlačili tlačidlá a zbavili sa toho, čo  mali tak radi. A ešte potom po chodbách vykrikovali, že je to ich zásluha, zásluha ich strany a že to vlastne vždy chceli len... A podaktorí sa aj obuli do toho Matoviča. Vraj by sa im mal ospravedlniť za to, že ich zas verejne podozrieval z nejakej "kulehy" .  Pravda, je tu ešte pre nich iskierka nádeje. Ešte nie je všetko celkom stratené! Náš "vrele milovaný", "dvojnásobne zvolený" a "premúdry" prezident, by pri troche snahy, mohol v zákone nájsť nejakú tú chybičku a zákon vrátiť. A aj to aj nejako pekne zdôvodniť. A potom po voľbách by sa zrazu ukázalo, že hrdinské odhodlanie prelomiť jeho veto a zákon definitívne schváliť akosi zo sŕdc poslancov vyprchalo, tak ako po istom časel z tela vyprchá alkohol. Nuž, ale nechajme sa prekvapiť. Každopádne ma dnešné hlasovanie sklamalo. Nenašiel sa totiž ani jeden statočný poslanec, ktorý by vyšiel s farbou von...aj preto ich treba mnohých v týchto voľbách vymeniť.

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný spostojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to,či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?